logo1111.bmp


Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kruszu  


Krusze 34

05-240 Tłuszcz

woj. mazowieckie

Nasz szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Szkoła równych szans – VI edycja”
Celem projektu jest zwiększenie kompetencji kluczowych uczniów
i kompetencji zawodowych nauczycieli w 43 szkołach woj. mazowieckiego
Wizyta koła łowieckiego przepiórka w naszej szkole

W poniedziałek 23.01.2017 r. gościliśmy w naszej szkole Koło Łowieckie PRZEPIÓRKA  z Radzymina. Przedstawiciele Koła są naszymi przyjaciółmi, którzy bardzo często wspierają nas w różnego rodzaju przedsięwzięciach.

 

"Koło Łowieckie Przepiórka">>>

Dzień Babci i Dziadka 2017

lightbox
 

Święto Babci i Dziadka

           Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla nich. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.


Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole w dniu 20.01.2017r. Na wstępie pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła gorące życzenia. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami  przygotowały program artystyczny. Tym razem dzieci z klas 0 – III zintegrowały swoje siły i wspólnie przygotowały uroczystą inscenizację. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Wnuki poprzez wiersze i piosenki  dziękowały kochanym babciom i dziadkom za trud włożony w ich wychowanie i wyrażały swoje uczucia. Następnie wnuki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, własnoręcznie przygotowanymi. Były to piękne laurki wykonane techniką iris folding oraz cudowne kwiatki ze zdjęciem w ozdobnej podstawce.

 

Atmosfera tej uroczystości była wspaniała. Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice wnuków przygotowali dodatkowo słodki poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty.  W miłej i serdecznej atmosferze szybko upłynął. Na kolejne świętowanie trzeba czekać znowu kolejny rok.

Danuta Rakowska

 
Wigilia szkolna 2016

 

  "Niech Boży Pokój napełni nasze serca". Te słowa były motywem przewodnim tegorocznych jasełek szkolnych, przygotowanych przez uczniów klas IV-VI. Na nasze świąteczne spotkanie przybyli zaproszeni goście w osobach: księży proboszczów z Klembowa i Woli Rasztowskiej, przedstawicieli Koła Łowieckiego Przepiórka z Radzymina, emerytowanej dyrektor szkoły w Kruszu, kierownik GOPS w Klembowie, radnego wsi Krusze i sołtys wsi Krusze. Po zakończonych jasełkach, zuchy przekazały światło betlejemskie, a  goście, rodzice, nauczyciele i dzieci podzielili się świątecznym opłatkiem. Na zakończenie wszyscy zasiedli do tradycyjnego stołu wigilijnego.

 

Marcin Szczapa   

Zobacz więcej ...

Z wizytą w Starostwie Powiatowym w Wołominie

 

W dniu 15 grudnia 2016 r. uczniowie uczęszczający na zajęcia Edukacji Obywatelskiej w ramach projektu Szkoła Równych szans VI edycja odwiedzili Starostwo Powiatowe w Wołominie. W Urzędzie przyjęła nas Pani Sekretarz Aneta Piotrowska. W sali konferencyjnej przedstawiła prezentację o Powiecie Wołomińskim, odpowiedziała na pytania uczniów i nauczycieli, następnie oprowadziła po referatach Starostwa. Uczniowie spotkali się również z Panem Wicestarostą Adamem Łossanem, który pokazał pokój Starosty, odpowiedział na pytania uczniów i wręczył wszystkim upominki z materiałami i gadżetami związanymi z naszym powiatem. Każdy uczeń mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie w fotelu starosty.

Za wizytę i serdeczne przyjęcie bardzo dziękujemy.

 

Marcin Szczapa

Zobacz więcej... 

Zaloguj się do e-dziennika

VI edycja 2016/20117

Ułóż puzzle

Nasz Patron

 Nasz Patron_1

Kalendarz

Szkoła Współpracy

więcej>

Matematyka

wejście >>>

Nasza szkoła uzyskła Certyfikat LACE - Lokalne Centrum Aktywności Ekoloicznej

Program Kapitał Ludzki

11

Warto zajrzeć

 santo_subito

 

 logo1111

 

bar_tlo

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )