logo1111.bmp


Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kruszu  


Krusze 34

05-240 Tłuszcz

woj. mazowieckie

Nasz szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Szkoła równych szans – VI edycja”
Celem projektu jest zwiększenie kompetencji kluczowych uczniów
i kompetencji zawodowych nauczycieli w 43 szkołach woj. mazowieckiego

3. Kruszewski Sport - październik 2017

Dzień Patrona Szkoły
lightbox
 

 

16 października w naszej szkole im. Jana Pawła II odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona; więcej>>>

Ślubowanie klasy I 2017

Ślubowanie i pasowanie na ucznia

 

                16 października 2017 r. o godzinie 12.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania na ucznia. Od tej chwili pierwszoklasiści weszli oficjalnie do grona uczniów naszej szkoły. Był to  bardzo ważny dzień dla najmłodszych uczniów i ich rodziców.

               Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Sadowska witając przybyłych gości m.in. wójta gminy Klembów p. Rafała Mathiaka, proboszcza parafii pw. Św Klemensa w Klembowie ks. Fabiana Powałę, proboszcza parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Woli Rasztowskiej ks. Jacka Turka, prezesa Koła Łowieckiego „Przepiórka” z Radzymina p. Jacka Kura oraz Władysława Goławskiego członka Koła, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Klembowie p. Iwonę Świebiodę, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Klembowie p. Tamarę Barańską, radnego wsi Krusze p. Stanisława Ireneusza Jachacy, przewodniczącą Rady Rodziców p. Martę Gajewską. Obecność tak znakomitych gości podkreśliła rangę tego ważnego dnia.

              Gospodarzem uroczystości była wychowawczyni klasy I Danuta Rakowska, która zaprosiła wszystkich do obejrzenia tego, czego dzieci zdążyły się już nauczyć. Pierwszoklasiści zaprezentowali wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, dali się poznać jako młodzi patrioci gotowi do poznawania Ojczyzny i zadeklarowali ogromną chęć do nauki. Kiedy już nikt nie miał żadnych wątpliwości co do kwalifikacji dzieci (świadczyły o tym gromkie brawa) nastąpiło uroczyste wprowadzenie Sztandaru Szkoły oraz wspólne śpiewanie Hymnu Polski.  Dopiero wtedy mogło nastąpić tak przez wszystkich wyczekiwane Ślubowanie uczniów. Pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrymi uczniami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość Bogu, rodzicom i nauczycielom oraz poznawać i realizować przesłania Patrona szkoły. Po ślubowaniu pani dyrektor pasowała każdego pierwszaka na ucznia, gratulując i życząc samych sukcesów w długiej karierze szkolnej.

              Do pierwszoklasistów w serdecznych słowach zwrócili się również goście. Wszyscy życzyli najmłodszym uczniom wytrwałości, pilności w nauce i samych pozytywnych ocen. Radość sprawiły, dzieciom, wręczone im upominki fundowane przez Pana Wójta i Radę Rodziców.  Aby w radości zdobywania wiedzy pierwszakom towarzyszyła Boża opieka ks. Proboszcz Jacek Turek poświęcił podręczniki, zeszyty i wszystkie ich przybory. Natomiast na boisku szkolnym pojawiło się kolejne drzewko jako pamiątka tej doniosłej chwili. Uczniowie będą o nie dbali i będą obserwowali, jak rośnie w siłę.

              Bardzo miłą chwilą tej uroczystości był wspólny poczęstunek  przy smakowicie zastawionym stole.

           Niewątpliwie ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów, a wspominany po latach będzie symbolizował miłe emocje związane z pierwszą szkołą w ich życiu.


wychowawczyni  klasy pierwszej
Danuta Rakowska

 
 
WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

więcej>>>

Kalendarz

Zaloguj się do e-dziennika

VII Bieg Cichociemnych

VI edycja 2016/2017

Ułóż puzzle

Nasz Patron

 Nasz Patron_1

Szkoła Współpracy

więcej>

Matematyka

wejście >>>

Nasza szkoła uzyskła Certyfikat LACE - Lokalne Centrum Aktywności Ekoloicznej

Program Kapitał Ludzki

11

Warto zajrzeć

 santo_subito

 

 logo1111

 

bar_tlo

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )