logo1111.bmp


Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kruszu  


Krusze 34

05-240 Tłuszcz

woj. mazowieckie

Nasz szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Szkoła równych szans – VI edycja”
Celem projektu jest zwiększenie kompetencji kluczowych uczniów
i kompetencji zawodowych nauczycieli w 43 szkołach woj. mazowieckiego
Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

 

25 XI 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczestnikami byli uczniowie z klas O-III.

Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze jest wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

Wszyscy uczniowie mile nas zaskoczyli, bowiem nie było chyba w szkole tego dnia  dziecka, które przyszłoby bez swojego przyjaciela – Misia. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca.

Na początek oglądaliśmy prezentację multimedialną o misiach i jego przyjaciołach. Dzieci poznały historię pluszowego misia oraz wiele ciekawostek z życia żyjących misiów w różnych stronach świata. Śpiewaliśmy misiowe piosenki i były misiowe zabawy. Następnie każde dziecko zrobiło własnego misia z przygotowanych wcześniej kolorowych kółek. Mieniące się różnymi kolorami i brokatem misie wyglądały imponująco.

Dzieci chętnie też odpowiadały na zadawane zagadki związane z misiową rodziną. Bezbłędnie umiały wymienić najbardziej popularne misie.

Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych. My dorośli także powróciliśmy pamięcią do swojego dzieciństwa.

Na zakończenie spotkania stwierdziliśmy zgodnie, że świat bez przyjaciół byłby bardzo ubogi . Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.

Na pamiątkę tego święta wszyscy zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia ze swoimi misiami.

 

Danuta Rakowska

 
Wycieczka do krainy Świętego Mikołaja

29 listopada 2016 roku spełniły się marzenia wielu dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Kruszu. Był to jeden z najwspanialszych dni w roku. Dlaczego? 50 dzieci wybrało się w magiczną podróż do polskiej Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku. Celem wycieczki było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w naszej polskiej kulturze oraz przybliżenie uczniom wiedzy na temat bajek, baśni, legend i opowiadań związanych z tematyką bożonarodzeniową i zimową.

           Pierwszą atrakcją, która czekała na dzieci był spacer z przewodnikiem po „Bajkowej ścieżce”. Dzieci przypomniały sobie, między innymi: Królewnę Śnieżkę i 7 krasnoludków, Jasia i Małgosię, Calineczkę, Czerwonego Kapturka. Zobaczyły również miejsca związane z poznanymi postaciami - dom, pocztę i sanie Świętego Mikołaja; dom Dziadka Mroza i jego wnuczki Śnieguroczki; dom Baby Jagi i szopkę bożonarodzeniową, w której znajdują się naturalnej wielkości figury zwierząt i ludzi.

         Wiele emocji wzbudziło spotkanie z dalekim rosyjskim krewnym świętego Mikołaja, Dziadkiem Mrozem. Emocji nie zabrakło również podczas wizyty w Sali Tronowej, gdzie odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Po przywitaniu się z dziećmi Święty obdarował każdego prezentem. Dzieci były zachwycone tym spotkaniem, zwłaszcza, że każde z nich miało okazję osobiście porozmawiać z tym, na którego czekają cały rok. Ponadto zostawiły swoje listy z prośbami o kolejne prezenty oraz by Święty ich odwiedził w rodzinnych domach.

            Na placu zabaw umieszczonym w ogrzewanej hali, dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, a w mennicy Świętego Mikołaja wykonały mikołajowy pieniążek – 1 śnieżek.

          Po pełnym wrażeń dniu wszyscy udali się na ciepły obiad.

      Ten dzień minął szczególnie szybko, bo wypełniło go wiele atrakcji. Dzieci pełne wrażeń powróciły do domu. Wyjazd okazał się niezwykle udany i radości było co niemiara.

Danuta Rakowska

  

 

 

 

 

 

  

Spotkanie z Mistrzynią Polski

 

25 listopada w naszej szkole gościliśmy absolwentkę Natalię Gajewską, która trenuje boks w wadze do 75 kg. Należy do Kadry Narodowej, jest Wicemistrzynią Polski oraz wygrała brązowy medal w Mistrzostwach Europy.

 

spotkanie cd.

Zaloguj się do e-dziennika

VI edycja 2016/20117

Ułóż puzzle

Nasz Patron

 Nasz Patron_1

Kalendarz

Szkoła Współpracy

więcej>

Matematyka

wejście >>>

Nasza szkoła uzyskła Certyfikat LACE - Lokalne Centrum Aktywności Ekoloicznej

Program Kapitał Ludzki

11

Warto zajrzeć

 santo_subito

 

 logo1111

 

bar_tlo

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )