Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kruszu  

 

Krusze ul. Kryształowa 99A

05-240 Tłuszcz

woj. mazowieckie

Sukces Patrycji Ościłowskiej z kl. VI

Gratulujemy!

Konkurs "Bezpiecznie na wsi"

Został rozstrzygnięty gminny etap konkursu "Bezpiecznie na wsi", którego organizatorem jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. To już druga edycja konkursu, skierowanego do uczniów szkół podstawowych, którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, propagowanie wiedzy z zakresu bhp w gospodarstwie rolnym, a także rozbudzanie i rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych uczestników konkursu. Wśród laureatów etapu gminnego w kategorii klas 0 - III na I miejscu znalazła się Aleksandra Oleksiak, kl. III. Prace laureatów będą reprezentować Gminę Klembów na etapie powiatowym konkursu.

 

Marcin Szczapa

Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

11 maja 2011 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Języka Niemieckiego. Konkurs obejmował dwa etapy. Pierwszym zadaniem przyszłych germanistów było wykazanie się umiejętnością posługiwania się językiem niemieckim. Więcej emocji przyniósł drugi etap - konkurs piosenki niemieckojęzycznej. Nawet uczniowie, którzy startowali już w wielu konkursach piosenki, mieli tremę. Niektórzy czuli się na scenie wyśmienicie i zapewne zadziwią nas jeszcze nie raz swoim talentem. Każdy z uczestników został nagrodzony nie tylko gromkimi brawami. Ostatecznie zostało wyróżnionych trzech laureatów:

 

I miejsce - Ewelina Tarach (kl. VI)

 

II miejsce - Michał Jachacy (kl. IV)

 

III miejsce - Aleksandra Milczarczyk (kl. V)

 

Gratulujemy i życzymy wytrwałości w rozwijaniu talentów!!!

 

 

Agnieszka Szczapa

Foto relacja

Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej w Klembowie

Dnia 16 kwietnia przedstawiciele klas wzięli udział w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Klembowie: Zerówkę reprezentowała Marysia Szczapa, kl. III Klaudia Kulbicka, kl. IV Paulina Matusiak i Michał Jachacy, kl. V Natalia Maciejczuk i Weronika Tlaga oraz kl. VI Ewelina Tarach i Mateusz Jusiński. Konkurs miał miejsce w kościele pw. św. Klemensa I w Klembowie. II miejsce w kategorii klas I - III zajęła nasza najmłodsza uczestniczka konkursu - Marysia Szczapa

 

Marcin Szczapa

Wojewódzki Konkurs TOMIK LITERACKI MŁODYCH AUTORÓW

W czerwcu 2010r. zostały ogłoszone wyniki Wojewódzkiego Konkursu TOMIK LITERACKI MŁODYCH AUTORÓW Mazowieckich Szkół Podstawowych. Prace Weroniki Marcinkiewicz i Damiana Arczewskiego,  przygotowane pod kierunkiem p. Agnieszki Szczapa, zostały wyróżnione. 

 

Gratulujemy!!!

 

A oto wybrane wiersze z tomików naszych młodych autorów

 

Weronika Marcinkiewicz                                                                           Damian Arczewski

Wesoły zajączek                                                           Co sowa robi nocą?

 

W szarym kubraczku,                                                     Siedzi sobie w dziupli sowa

coś rusza się w krzaczku.                                                i przed słońcem oczy chowa.

To zajączek szaraczek,                                                   A gdy słońce idzie spać,

nasz mały nieboraczek.                                                   sowa leci polować.

 

Jego duże trzeszcze                                                      Leci złapać coś na ząb,

nie zawiodły jeszcze.                                                     choć dziś w nocy wielki ziąb.

Stawia długie suchy,                                                     Bo gdy wstanie nowy dzień,                                            

słyszy leśne duchy.                                                       znów się skryje w dziupli cień.

 

  Agnieszka Szczapa

Konkurs Gminny "Czy znasz wierszyki J. Tuwima"

Dnia 10 czerwca 2009r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Klembowie o godz. 11 rozpoczął się konkurs dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych gminy Klembów "Czy znasz wierszyki J. Tuwima". Nasi laureaci przygotowując się do konkursu czytali wiersze Tuwima, ilustrowali wybrane fragmenty wierszy, układali pytania dla swoich kolegów, brali udział w szkolnych eliminacjach, by jak najlepiej przygotować się do konkursu. Dla pierwszoklasistów był to pierwszy konkurs poza terenem szkoły. Zarówno przygotowaniom jak i wypełnianiu zadań konkursowych towarzyszyło wiele emocji. Nasi uczniowie zostali nagrodzeni: 

Damian Arczewski - II miejsce 

Patrycja Ościłowska - III miejsce

Gratulujemy!!!

 

Agnieszka Szczapa

 

Foto relacja

Konkurs z języka niemieckiego

Dnia 29 kwietnia odbył się konkurs języka niemieckiego dla uczniów klas IV - VI. W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Uczniowie wykonali zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, wiadomości gramatyczne i zasób słownictwa oraz wiedzę o kulturze. Uzupełnieniem konkursu były przygotowane przez uczniów inscenizacje baśni braci Grimm: Czerwony Kapturek oraz Jaś i Małgosia, a także ułożone przez uczniów wiersze o przedstawicielach kultury krajów niemieckojęzycznych.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Dorota Wiśniewska (kl. VI)

II miejsce - Mateusz Szymaniak (kl. VI)

III miejsce - Natalia Milczarczyk (kl. V) i Ewelina Tarach (kl. IV)

 

Agnieszka Szczapa

Foto relacja

konkurs "Mleko z klasą"

Klasa IV wraz z wychowawcą wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Mleko z klasą. Konkurs polegał na stworzeniu jak najciekawszej budowli przestrzennej z kartoników po mleku z klasą. Zbudowaliśmy stadion piłkarski z 55 kartoników. Co prawda jury nie doceniło naszej pracy, ale sama zabawa przy budowaniu obiektu dała nam dużo satysfakcji.

 

Marcin Szczapa

 

Foto relacja

Diecezjalny Konkurs Pawłowy

W dniu 17.04.2009 r. w parafii Nawrócenia św. Pawła w Warszawie odbyło się podsumowanie Diecezjalnego Konkursu Pawłowego. Wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica klasy IV - Ewelina Tarach. Uczennica zdobyła III miejsce w kategorii klas III-IV za pracę plastyczną Scena z życia św. Pawła, przygotowaną pod kierunkiem p. Lucyny Szczapa.

 

Marcin Szczapa

 

Foto relacja

Projekt edukacyjny "Zabawa z wierszem"

W roku szkolnym 2007/ 2008 został zrealizowany dla klas I - III projekt edukacyjny „Zabawa z wierszem”. Celem projektu było zachęcenie uczniów do ciekawego spędzania wolnego czasu w okresie jesienno-zimowym. Zamiast telewizji – zabawa z wierszem. Uczniowie w zespołach trzyosobowych przygotowywali się do konkursu plastycznego, konkursu wiedzy o wierszach Brzechwy i Tuwima oraz małej formy teatralnej. Konkurs został rozstrzygnięty podczas spotkania z okazji pożegnania zimy. Nasi wspaniali aktorzy otrzymali brawa, a nikt nie pozostał bez nagrody – wycieczka do Warszawy!!! W teatrze Bajka wesołe dialogi rozśmieszały dziecięcą publiczność, muzyka, śpiew i taniec wzbogaciły barwne przedstawienie, a rozmowy z bohaterami spektaklu ułatwiły aktywne oglądanie historii Króla Bóla. Niewątpliwą atrakcją była dla dzieci obserwacja tajników życia oceanu w Oceanarium. Dzieci poznawały podwodny świat raf koralowych drapieżników z tropikalnych jezior, mórz i oceanów. 

Realizacja projektu możliwa była dzięki funduszom i nagrodom rzeczowym przekazanym przez Fundację Banku Zachodniego WBK Bank Dziecięcych Uśmiechów. Dzięki fundacji dzieci biorące udział w projekcie nieodpłatnie pojechały na opisywaną wyżej wycieczkę do Warszawy.

 

Agnieszka Szczapa

Foto relacja

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )