logo1111.bmp


Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kruszu  


Krusze 34

05-240 Tłuszcz

woj. mazowieckie

SPOTKANIE Z REWIĄ DZIECIĘCĄ „SYLABA” W WYSZKOWIE

W ramach wyjazdu realizowane były następujące treści z podstawy programowej:

  • słuchanie muzyki w połączeniu z aktywnością ruchową, gestami dźwiękotwórczymi: klaskanie, pstrykanie, tupanie, uderzanie o uda itp. (VIII.1.2)
  • reagowanie na sygnały muzyczne w różnych sytuacjach zadaniowych (VIII.1.3)
  • rozróżnianie muzyki wykonywaj przez solistę, chór, orkiestrę (VIII.1.5)
  • rozróżnianie na podstawie słuchanego utworu muzykę: smutną, wesołą, skoczną, marszową itp. (VIII.1.6)
  • słuchanie w skupieniu krótkich utworów muzycznych (VIII.1.7)
  • identyfikowanie  się z grupą społeczną, do której należy uczeń - klasa w szkole, respektowanie norm i reguł postępowania w tej grupie (III.1.1)
  • słuchanie wypowiedzi osób podczas uroczystości, koncertów (I.1.4)
  • wykorzystanie nabytych umiejętności do rozwiązywania problemów i eksploracji świata (I.6.3

           38 uczniów naszej szkoły mogło oglądać najnowszy program wyszkowskiej rewii. Tytułem, scenografią, kostiumami, repertuarem widowisko nawiązywało do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. "sNOw WAY!" jest to bowiem muzyczno-taneczna opowieść o tym, co w życiu powinno być najważniejsze. Osnuta na perypetiach dwóch dorastających sióstr historia dzieje się w grudniu, w gorącym okresie przygotowań do świąt. Zaprzątnięte codziennymi troskami i waśniami dziewczynki stopniowo odkrywają rzeczywisty sens Bożego Narodzenia. Aż zrozumieją, że rodzina, miłość, pasja, bycie razem, wzajemny szacunek i wsparcie są ważniejsze od góry prezentów i kłótni o przyziemne sprawy. Ich przewodniczkami są tancerki zamknięte w szklanej kuli - w tej roli oczywiście "Sylabianki". Najnowszy program rewii wprowadził nas w klimat świąt, ale też skłaniał do refleksji. W układach w choreografii Ireny Zdunek i Katarzyny Błaszczak oraz Olgi Perzyny mnóstwo było nawiązań do zimy, wigilii, grudniowej magii oczekiwania, zarówno w warstwie tekstowej utworów jak i w kostiumach oraz w scenografii. Na scenie 70 dziewcząt perfekcyjnie wykonywało  najtrudniejsze układy - często naszpikowane skomplikowanymi akrobatycznymi figurami. Nasze serca jak zwykle skradły najmłodsze dziewczynki, również dlatego, że wśród nich były dwie koleżanki z naszej klasy IV: Aleksandra Szczapa i Jachacy Aleksandra. Dziewczęta wspaniale zatańczyły: żywiołowo i niezwykle profesjonalnie. Gratulujemy i cieszymy się, że tak niebywale uzdolnione uczennice są w naszej szkole.

 

Danuta Rakowska

 

foto>>>

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )