logo1111.bmp


Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kruszu  


Krusze 34

05-240 Tłuszcz

woj. mazowieckie

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA w SZKOLE PODSTAWOWEJ im. JANA PAWŁA II w KRUSZU

„Pan Bóg nie mógł być wszędzie,

więc stworzył babcie i dziadków”

                        (przysłowie arabskie)

 

Dnia 1 lutego 2018 roku o godzinie 12.00 odbyła się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kruszu uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci klas 0 – III z tej okazji, pod kierunkiem swoich wychowawczyń,  przygotowały piękną uroczystość, na którą zaprosili Babcie i Dziadków. W ten szczególny sposób wnukowie i wnuczki pragnęły okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

 

Zebranych powitała dyrektor szkoły p. Elżbieta Sadowska. Złożyła ona wszystkim szczególne życzenia zdrowia, radości i wielu, wielu jeszcze szczęśliwych dni życia. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły swój program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po obejrzeniu montażu słowno - muzycznego, dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to laurki, rysunki na szkle i kalendarze z podobizną babci i dziadka wykonaną techniką orgiami.

 

Był również poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali ten słodki poczęstunek. Spotkanie przy herbatce było okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i wzajemnego,  bliższego poznania się.

 

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Święta Babci i Dziadka składamy serdeczne podziękowania.

Był to dzień pełen radości, uśmiechów, ale też łez wzruszenia.

Danuta Rakowska

 

lightbox

 

lightbox

 

lightbox

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )