Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kruszu  

 

Krusze 34

05-240 Tłuszcz

woj. mazowieckie

ŚWIĘTO SZKOŁY W KRUSZU

16 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kruszu od samego rana panowała świąteczna atmosfera. W szkole obchodzono Święto Szkoły, które kolejny raz upamiętniało wybór Karola Wojtyły na papieża. Jan Paweł II jest od 2003 r. patronem szkoły. Tegoroczne święto miało odmienny przebieg. Przebiegało w reżimie sanitarnym związanym z pandemią Covid-19. Zgodnie z przesłaniem Wielkiego Polaka najpierw ks. Proboszcz parafii pw. św. Klemensa w Klembowie Fabian Powała odprawił dla uczniów i pracowników szkoły Mszę Św. oraz Nabożeństwo Różańcowe. Został też odczytany Akt Zawierzenie Rodziny Szkół im Jana Pawła II Matce Bożej. Akt ten został odebrany przez delegację  szkoły podczas XX Pielgrzymki na Jasną Górę.

     Po spotkaniu modlitewnym uczniowie klasy III z p. Anną Wojewódzką przypomnieli jak piękną postacią jest nasz Patron Jan Paweł II.

      Nie zabrakło w tym dniu akcentu poświęconego pracownikom oświaty. Z okazji ich święta klasa VII ze swoją wychowawczynią p. Agnieszką Kadaj, przygotowała piękną „laurkę” słowno – muzyczną, która wywołała uśmiech i radość w sercach wszystkich pracowników.

  Następnie nadszedł moment najważniejszy dla pierwszoklasistów – w nowo wyremontowanej sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość Ślubowania. Zanim jednak pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli.  Dzieci odświętnie ubrane i bardzo przejęte wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość  Bogu, rodzicom i nauczycielom. Następnie pani dyrektor  Elżbieta Sadowska kolorowym ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk wychowawczyni p. Danuty Rakowskiej uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pani Dyrektor w imieniu Pana Wójta gminy Klembów  Rafała Mathiaka wręczyła dzieciom okolicznościowe etui z nadrukiem herbu gminy na pierwszy dokument uczniowski, czyli legitymację szkolną. Tak uhonorowani uczniowie zostali włączeni do społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kruszu.

    Potem było mnóstwo życzeń i prezentów, m.in. od Rady Rodziców. Również rodzice pamiętali o święcie. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali ”słodkie” przyjęcie dla swoich pociech, podczas którego dzieci świetnie się bawiły.

         Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

foto>>>

 

Danuta Rakowska

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )